Dania z kurczaka

W daniach typu fast food często można spotkać kurczaka. Mięso to wykorzystywane jest na wiele sposobów, często przyrządzane w cieście lub panierce. Z dań z kurczaka słynie przede wszystkim KFC.

W ofercie restauracji można bowiem odnaleźć potrawy, bazujące głównie na kurczaku. Kurczak często widnieje także na liście dań w lokalach McDonald’s. Wiele fast foodów oferuje kurczaka pokrojonego w kostkę i usmażonego w panierce.

Popularnością cieszą się między innymi Chicken Box (McDonald’s) czy Kubełki (KFC). Kurczak jest także częstym składnikiem wielu burgerów (Kurczakburger, McChicken, Chikker). Kurczak to również dodatek do tortilli (wrapów) oraz sałatek.

Dania z kurczakiem, oferowane w fast foodach, są jednak mocno kontrowersyjne. Dlaczego? Ponieważ w chociażby popularnych McNuggets (kawałkach kurczaka w panierce), znajduje się jedynie 50% mięsa. Resztę stanowią wypełniacze i dodatki, chroniące między innymi przed zwilgoceniem.

Spożywanie takich substancji przez dłuższy czas może spowodować nagromadzenie się w organizmie niepożądanych związków, które stężone w nadmiarze stają się niebezpieczne dla zdrowia.

Białko sojowe