Jak dbać o cerę w ciąży – porady, dzięki którym będziesz wyglądać promiennie i świeżo

Mówi się, że kobiety w ciąży wyglądają bardzo promiennie i zdrowo. To wszystko jest powodem dobrego samopoczucia i wiedzy, że czeka się na przyjście nowego potomka na świat. Uśmiech to najpiękniejszy kosmetyk, który towarzyszy kobietom w ciąży. Niemniej jednak niektóre zmagają się z poważnymi dolegliwościami skórnymi.

Spowodowane jest to wieloma czynnikami, a najważniejsze to drastyczny wzrost żeńskich hormonów, inaczej zwanych estrogenami. W zależności od wrażliwości organizmu, stanu cery – kobiety napotykają się na takie problemy jak: trądzik, przebarwienia, alergie i przesuszenia. Można zaradzić tym kłopotom w bardzo doraźne sposoby. W jaki sposób walczyć o promienną i świeżą cerę? Oto kilka sprawdzonych porad:

  • Przesuszenie skóry to bardzo często spotykany problem u kobiet w ciąży.

    Uczucie maski, stale przesuszone miejsca na twarzy. To można jednak zwalczać. Należy przede wszystkim pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów do organizmu: przynajmniej dwóch litrów mineralnej wody dziennie. Dobrze jest także poszukać odpowiedniego kremu nawilżającego, który w efektywny sposób poprawi wygląd cery;

  • Trądzik to drugi problem, który spotyka przyszłe mamy.

    Nie ma nic gorszego niż wyraźne wypryski, które stale się rozrastają, powodując powstawanie nowych. Dobrym wyjściem jest stosowanie kosmetyków antybakteryjnych. Dziś ich oferta na rynku jest całkiem spora. Można dobrać produkty, które pasują do naszych oczekiwań i rodzaju cery.

    Mimo wszystko należy zrezygnować z maści, które mają przeciwdziałać powstawaniu takiego problemu. Z reguły są one niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Każdy kosmetyk warto skonsultować jednak wcześniej z dermatologiem, który potwierdzi, czy dany może być stosowany w tym szczególnym momencie.

.

http://optykpiekary16.pl/okulary-sundaysomewhere/ joganova.pl