Jaki sport jest najlepszy?

Jaki sport jest najlepszy? Każdy ma zapewne inną, gotową odpowiedź na to pytanie. Jedni uwielbiają ekstremalne wyczyny na deskorolce, inni kopanie piłki przez półtorej godziny, a ktoś kolejny bieganie. W przypadku kobiet w ciąży znalezienie jednej odpowiedzi, wspólnej dla wszystkich przyszłych mam jest jednak łatwiejsze.

Najlepszą formą aktywności są sporty wodne. A dokładnie, pływanie oraz aquaerobik. Co w nich takiego wyjątkowego? Największym plusem takiego spędzania czasu jest to, że ćwiczenia odbywają się we wodzie.

Jak wiemy z doświadczenia i lekcji fizyki w podstawówce, woda wypiera przedmioty o mniejszej gęstości. Między innymi ludzkie ciało. Co za tym idzie, siła grawitacji jest częściowo równoważona, a kręgosłup i stawy osoby znajdującej się we wodzie mniej obciążone.

To idealne rozwiązanie dla kobiet w ciąży. Tym lepsze, że jednocześnie można ćwiczyć mięśnie i wzmacniać ciało. We wodzie nogi i kręgosłup odpoczywają.

Dzięki temu lepiej poczujesz się już po porodzi i szybko wrócisz do dobrej kondycji. Nie będziesz miała problemu z dolegliwościami takimi, jak żylaki nóg czy uciążliwe bóle kręgosłupa. Regularne wizyty na basenie sprzyjają także rozwijającemu się w Twoim brzuchu dziecku.

Woda redukuje zmiany, które zachodzą w organizmie kobiety podczas wysiłku. Co za tym idzie, płód nie przeżywa szoku związanego z nagłymi zmianami ciśnienia krwi, tętna czy gospodarki hormonalnej. Mama ćwiczy, a dziecko spokojnie to znosi, odczuwając jedynie przyjemne kołysanie.

https://eretina.pl/wzrokowe-potencjaly-wywolane/