Najdłuższe włosy świata

Długie, zadbane i mocne włosy to chluba każdej prawie kobiety na świecie. Są jednak osoby które przenoszą ten estetyczny trend do ekstremum, a fryzura przestaje być dla nich jedynie ozdobą – staje się sensem życia, który w istotny sposób zmienia cały sposób, w jaki dana osoba funkcjonuje. Kobieta o najdłuższych włosach na świecie to Chinka o imieniu Xie Qiuping której włosy mają długość pięciu metrów i ponad sześćdziesięciu centymetrów.

Nie obcinała ich od ponad czterdziestu lat. Wszyscy, których denerwuje konieczność pielęgnacji włosów powinni zastanowić się, czy naprawdę jest aż tak źle. Xiu Qiuping myje swoje włosy aż przez dwie godziny dziennie, a po zakupy chodzi w towarzystwie specjalnego asystenta, który nosi za nią jej drogocenny, rekordowy skarb.

Mężczyzną o najdłuższych włosach był Wietnamczyk o imieniu Tran Van Hay. Jego włosy miały podobno sięgać aż siedmiu metrów. Zaczął zapuszczać swoje włosy po tym, jak stwierdził, ze każdorazowe ścinanie włosów powoduje u niego nieprzyjemne, fizyczne dolegliwości.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Xie Qiupin nigdy nie mył swoje włosy, a nosił je skręcone wokół szyi w postaci długiego warkocza.

choroba okluzyjna bruksizm poznań zgrzytanie zębami dom.ogladajonline.com.pl