Spacer to sport dla wszystkich

Wydawałoby się, że spacer to po prostu… spacer. Nie ma nic wspólnego ze sportem. Co innego bieganie, które często wymaga odpowiednich przygotowań i potrafi solidnie zmęczyć organizm. Tymczasem również zwykłe spacerowanie można uznać za najprostszą formę sportowej aktywności.

Jest to ważna informacja, zwłaszcza dla przyszłych mam. Spacerowanie może mieć bardzo dobry wpływ na zdrowie każdego człowieka. Co ważne, można rozpocząć regularne chodzenie w każdym wieku, nawet wtedy, gdy zmagamy się z niektórymi chorobami. W trakcie ciąży organizm kobiety jest bardzo mocno obciążony, ale spacerowanie na pewno nie będzie szkodliwe.

Jest więc to również najbezpieczniejsza forma sportu. Oczywiście, będąc „w stanie błogosławionym” warto zachować szczególną ostrożność nawet podczas chodzenia. Uważaj na to, by nie spacerować po ścieżkach rowerowych, unikaj też szczególnie zatłoczonych okolic. Przecież nie chcesz, by wpadł na Ciebie rowerzysta czy osoba biegnąca na tramwaj.

Poza tym, zwróć uwagę na to, po jakiej okolicy spacerujesz. Wdychanie kolejnych litrów spalin na pewno nie przysłuży się ani Twojemu zdrowiu, a nie zdrowiu dziecka. Park będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. O spacerach warto pamiętać również wtedy, gdy nigdy wcześniej nie uprawiałyśmy żadnej formy sportu.

Wystarczą nam wygodne buty i przyjazna okolica, by stać się „profesjonalnym” spacerowiczem. Chodzenie nie wymaga wprawy, każdy może to robić i czerpać zdrowotne korzyści. Mimo wszystko, przed wybraniem się w dalszą podróż zapytaj o zdanie lekarza. Jeśli z Twoja ciąża przebiega dobrze, spacery będą wskazane, jednak niektóre dolegliwości mogą wykluczyć nawet tak niewielki wysiłek.

https://www.optimumbhp.pl/OBUWIE-ROBOCZE,c,295